top of page

Jak przygotować się do teleporady ?

Zaktualizowano: 27 kwi 2024

W ramach kampanii "Badaj Się i Lecz" powstał materiał edukacyjny, który ma ułatwić pacjentowi przygotowanie się do teleporady. Przede wszystkim należy przed rozmową zapisać:

  1. niepokojące objawy - czy, jakie, kiedy, z jakim nasileniem oraz w jakich okolicznościach występują,

  2. przyjmowane leki - jakie i w jakich dawkach są przyjmowane przewlekle, czy były jakieś leki przyjmowane doraźnie, zapotrzebowanie na lekarstwa, które się skończyły (na jakie, w jakiej dawce).


W trakcie teleporady lekarz może zapytać o numer PESEL, ostatnie wyniki badań, pomiar temperatury ciała czy ciśnienia tętniczego, dlatego warto przygotować również te informacje.

Podczas rozmowy z lekarzem należy rzeczowo i wyczerpująco odpowiadać na jego pytania, nie pomijając żadnych faktów, ani szczegółów – nawet jeżeli wydają się błahe, mogą mieć znaczenie przy postawieniu diagnozy. W trakcie teleporady lekarz może poprosić pacjenta o samobadanie – należy je wtedy wykonać pod kierunkiem lekarza i zgodnie z jego wskazówkami.

Podczas teleporady możliwa jest obecność osoby bliskiej, która np. pomoże zapisać zalecenia lekarza. Na podstawie teleporady i informacji, które pacjent przekaże lekarzowi może on wystawić e-receptę, skierowanie na dalsze badania diagnostyczne lub zapotrzebowanie na wyroby medyczne albo e-zwolnienie, które będzie skierowane bezpośrednio do ZUS.




 
 
 

Komentarze


+48 58 770 58 69 (telerejestracja ZnanyLekarz)

e-mail : kubawozniak@wp.pl

  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn

©2024 by INDYWIDUALNA SPECJALISTYCZNA PRAKTYKA LEKARSKA lek. Jakub Woźniak 

specjalista medycyny rodzinnej

bottom of page